Strona: Wybór języka obcego przez studentów Wydziału Zarządzania / Centrum Języków Obcych

Wybór języka obcego przez studentów Wydziału Zarządzania

2019-01-11

Szanowni Studenci,

w związku ze zbliżającym się semestrem letnim, w którym rozpoczynacie lektoraty, uprzejmie prosimy o dokonanie wyboru języka obcego, trwającego kolejne cztery semestry w wymiarze 120 godzin i kończącego się egzaminem po piątym semestrze nauki na Politechnice.

Przed dokonaniem zapisów, obowiązkowe jest wypełnienie testu poziomującego w przypadku wyboru języka angielskiego. Prosimy o rzetelne odpowiedzi, tak aby wynik testu był miarodajnym wskaźnikiem Waszych umiejętności i pozwolił na przydzielenie Was do właściwej grupy.

Jeżeli opanowaliście już język angielski w stopniu, który Was satysfakcjonuje i nie jesteście zainteresowani kontynuacją tego języka, Studium Języków Obcych oferuje naukę języków: niemieckiego, francuskiego oraz rosyjskiego bez konieczności wypełniania testu diagnostycznego.

Po dokonaniu wyboru lektoratu innego niż angielski, prosimy o mail z informacją: nazwisko i imię, nr albumu, kierunek i wybrany język na adres sjo@prz.edu.pl

Poniżej znajdziecie link do testu z języka angielskiego:

INSTRUKCJA DO TESTU

Po wejściu na stronę testu należy użyć przycisku "Kontynuuj", następnie "Studenci i pracownicy" i zalogować się używając danych USOS. Przy pierwszym logowaniu do usług Centrum E-learningu PRz, w którym znajduje się test, niezbędne będzie uzupełnienie danych. Następnie wybieramy "język angielski - test poziomujący". System poprosi o wybór grupy zgodnej z kierunkiem i trybem studiów:

1ZB-DL-2019
1ZB-ZL-2019
1ZF-DL-2019
1ZF-ZL-2019
1ZZ-DL-2019
1ZZ-ZL-2019

Wymagane hasło jest identyczne z nazwą wybranej grupy. Test składa się ze 100 pytań testowych, na które przeznaczone jest 40 minut. Jeśli kandydat samodzielnie nie zakończy testu przed upłynięciem dopuszczalnego czasu, system automatycznie zakończy i zapisze stan testu po upłynięciu 40 minut. Na podstawie wyniku testu system kwalifikuje kandydata na jeden z trzech dostępnych poziomów kształcenia językowego: B1, B2 lub C1.