Strona: Wielki Test Języka Angielskiego / Centrum Języków Obcych

Wielki Test Języka Angielskiego

2016-11-21
, red.  Katarzyna Kania

W niedzielę, 20.11.2016 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbył się Wielki Test Języka Angielskiego, organizowany przez Studium Języków Obcych.

WTJA oferowany przez firmę Electrum oraz ETS Global to coroczny, ogólnopolski oraz darmowy test językowy skierowany do wszystkich osób, które pragną sprawdzić swój poziom zaawansowania w nauce języka angielskiego i oceniany według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, wyrażonego symbolami A1, A2, B1, B2, C1, C2.

W tym roku do Testu po raz pierwszy przystąpili również Pracownicy oraz Studenci Politechniki Rzeszowskiej. Impreza miała miejsce w Budynku V. Test, trwający 75 minut, rozpoczął się o godz. 11.00, i brało w nim udział ponad 100 uczestników. Jest to spora liczba biorąc pod uwagę bardzo krótki czas na przygotowanie i rozreklamowanie imprezy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zainteresowania, jakie wywołało to wydarzenie wśród naszej społeczności akademickiej.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach mając na uwadze dodatkową zaletę Testu, a mianowicie fakt, iż jest on egzaminem TOEIC w części Reading, czyli kilkadziesiąt krótkich tekstów pisanych wraz z zadaniami sprawdzającymi ich zrozumienie. Politechnika Rzeszowska jest od kilku lat organizatorem egzaminu TOEIC, a Wielki Test daje naszym studentom nieodpłatną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w tym właśnie zakresie.