Strona: Olimpiada z języka niemieckiego / Centrum Języków Obcych

Olimpiada z języka niemieckiego

2016-02-26

XI Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczeni Technicznych

Olimpiada jest dwustopniowa. Pierwszy etap pisemny odbędzie się 4.03.2016 r. o godz. 15:30 w sali V9.

Zapisy w sekretariacie SJO do 25.02.2016 r. lub zgłoszenie drogą elektroniczną do mgr Marii Ludwin: mludwin@prz.edu.pl

Etap ten obejmuje zagadnienia z zakresu gramatyki, leksyki, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz elementy języka technicznego.

Drugi etap odbędzie się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej 13.05.2016 r. o godz. 11:00. Przystąpią do niego studenci, którzy pozytywnie przejdą pierwszy etap rywalizacji. Etap drugi będzie się składał z części pisemnej, po której zostanie wyłoniona grupa studentów rywalizujących dalej w części ustnej.

Przypominamy, że w Olimpiadzie mogą brać udział studenci, którzy po pierwszym stopniu studiów otrzymują tytuł inżyniera.

Studenci, którzy przejdą do II-go etapu olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej i ustnej egzaminu lektoratowego z języka niemieckiego oraz otrzymają wpis z oceną bardzo dobrą.

Regulamin, spis zagadnień do etapu ustnego oraz zestaw sugerowanych lektur znajdą Państwo na stronie internetowej SPNJO PŚl.

Powrót do archiwum aktualności