Strona: Kurs języka polskiego zakończony / Centrum Języków Obcych

Kurs języka polskiego zakończony

2019-07-10
Pamiątkowe zdjęcie z nauczycielami

Kolejna czternastoosobowa grupa z Wietnamu 05 lipca 2019 r. zakończyła egzaminem intensywny kurs języka polskiego, organizowany przez Studium Języków Obcych. Kandydaci na studia w naszej uczelni przez dwa semestry uczęszczali codziennie na pięciogodzinne zajęcia, podczas których zdobywali wiedzę z zagadnień leksykalnych          i gramatycznych, jak również z tematów kultury polskiej i europejskiej.

Język polski nie należy do najłatwiejszych języków obcych do nauczenia i jest na pewno wyzwaniem dla obcokrajowców, w szczególności tych pochodzących z obszarów wschodnioazjatyckich, posługujących się językiem tonalnym.

Jako lektorki języka polskiego  mamy satysfakcję z wykonanej pracy, ponieważ zdawalność była prawie stuprocentowa.

Wyróżnionym kursantem został Hai Anh Niguyen, który najlepiej opanował język polski i bardzo dobrze zaadaptował się w nowym dla niego środowisku o odmiennej kulturze.

Wszystkim przyszłym, wietnamskim studentom, którzy od października zaczynają naukę na wybranych przez siebie kierunkach Politechniki Rzeszowskiej, życzymy wielu sukcesów.