Strona: Bezmiechowa / Centrum Języków Obcych

Bezmiechowa

2017-07-03

W dniach 30.06.2017-01.07.2017 pracownicy SJO udali się na wycieczkę do Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez panią kierownik ośrodka mgr inż. Marię Petka-Fundanicz. Na miejscu dr inż. Sławomir Górka, dyrektor OSL Bezmiechowa, oprowadzając uczestników po obiektach placówki pasjonująco opowiadał o historii miejsca, pokazał lądowisko, domek pilota, zapoznał z wyposażeniem - czyli szybowcami i sprzętem znajdującym się w hangarze. Lektorzy mieli okazję usiąść w kabinie pięknego szybowca o wdzięcznej nazwie "Puchacz". Niezmiernie ciekawa była również prezentacja kierownika szkolenia OSL - instruktora Arkadiusza Bulandy na temat historii szybownictwa w Polsce i szkoleń szybowcowych. Niestety warunki pogodowe (bardzo silny wiatr, a następnie mgła i padający deszcz) nie pozwoliły lektorom na odbycie jakichkolwiek lotów w tych dniach. Jednak pomimo niesprzyjającej aury wspaniała atmosfera i gościnność tego miejsca, profesjonalizm, zaangażowanie i pasja pracowników ośrodka, jak również spektakularne widoki sprawiły, że wyjazd dostarczył uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń. Wszyscy lektorzy mieli okazję znakomicie odpocząć i zintegrować się w tym wyjątkowym miejscu.

Relacja mgr Doroty Rejman, inicjatora i organizatora wyjazdu.